OGŁOSZENIA

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

12 MAJA 2024 r.

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać.

2. We wtorek przypada święto Św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męcz., patrona Polski.

3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17:30, przy figurce przy ulicy Kunickiego o godz. 18:00, a przy figurce przy ul. Łużyckiej 11 o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek na majowe nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej, a po Mszy św. na spotkanie do salki.

5. Od 13 do 18 maja Dni modlitw o Dary Ducha Świętego w łączności z majowym nabożeństwem o godz. 17:30.

6. Od czwartku 16 maja rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi w naszej diecezji, modląc się w intencji przyszłych prezbiterów i diakonów oraz prosząc Boga o nowe i święte powołania do kapłaństwa.

7. W niedzielę 19 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku były przyjęte do I Komunii św. Dzieci te przyjdą do kościoła ze świecą i jeśli to możliwe w strojach komunijnych. Spowiedź dla tych dzieci w sobotę 18 maja o godz. 17:00. Procesja wielkanocna w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.

8. W niedzielę 19 maja odbędzie się w naszym mieście doroczny „Marsz dla Życia i Rodziny w Grudziądzu”. Zbiórka w Bazylice św. Mikołaja o godz. 14:30 i przemarsz ulicami miasta do ogrodów Sióstr Świętej Elżbiety przy ul. Mikołaja z Ryńska, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Do uczestnictwa w marszu wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. Jak co roku zapraszamy młodzież na wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godz. 7:00 spod kościoła pw. Św. Maksymiliana w Grudziądzu. Powrót w godzinach nocnych. Koszt wyjazdu wynosi 115 złotych. Cena obejmuje przejazd autokarem, pakiet pielgrzyma oraz ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Tak jak każdego roku w dniach od 1 do 12 sierpnia wyruszy z Grudziądza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy z Grudziądza jest ks. Mateusz Archita – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i u niego można uzyskać szczegółowe informacje.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

 

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP