DSC 4764  kopia20 września, w dniu wizytacji kanonicznej w parafii, młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. Wizytację przeprowadził i sakramentu udzielił bp Józef Szamocki.

W czasie homilii biskup rozważał o przyszłości: Czy świat będzie wypełniony klimatem Bożym? Może tylko my sami będziemy garstką przyznających się? Pan Bóg potrzebuje "błogosławionej reszty". Mocna religia do Europy przyszła z Syrii, Egiptu. A jaka jest tam obecnie sytuacja, dobrze wiemy.

Aby iść do nieba potrzebujemy pomocy Ducha Świętego - Wy w to uwierzyliście, jak apostołowie w wieczerniku - zwrócił się do kandydatów ksiądz biskup. Prorok Joel wyleje Ducha Świętego. Prorocy nawoływali do powrotu do kochającego Boga. Bóg ma inicjatywę, w której bardzo pragnie zbawienia każdego.

W dzisiejszych czasach potrzebujemy spotkać drugiego człowieka. Prorok wzywa do radości z powodu darów, które Bóg nam przekazuje. Trzeba otworzyć się na Dobrego Ducha.

Przykazania Boże można wypełnić z Jezusem, z Duchem Świętym. Podobnie z wypełnieniem Ewangelii. Zasadnicza jest wiara w zmartwychwstanie. Nasze życie tutaj to pielgrzymka. Jezus przyszedł na świat w świetle darów Ducha Świętego. Sami się nie zbawimy.

- Przyjmujecie sakrament bierzmowania, bo macie łaskę wiary, a nie dlatego, że jesteście lepsi. Każdy może zgubić tę łaskę, nawet kapłan. Albo będzie nawrócenie albo porzucenie. Nie da się żyć podwójnym życiem. Zagubi się wtedy wiarę. Obyśmy, mimo wzrostu wykształcenia, nie pozostali dziećmi w sprawach Bożych - zakończył ksiądz biskup.

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP