OGŁOSZENIA

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO,
31 MAJA 2020 r.


1. Dzisiaj przypada niedziela Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie witamy parafian i gości na niedzielnej Eucharystii. Dzisiejsze święto nazywane jest także Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w kościele katolickim obchodzone od czasów apostolskich. Z powodu epidemii nie odbędzie się dzisiaj kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. W naszych modlitwach polecajmy Bogu rodziny, prosząc o trwałość małżeństwa, świętość rodziny i ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Od soboty został zniesiony limit wiernych w kościołach, dlatego zapraszamy parafian do uczestnictwa we Mszach św. w naszym kościele. Przypominamy, że obowiązuje w kościele nakaz zasłaniania ust i nosa.
Z dniem 6 czerwca br. ze względu na zniesienie obostrzeń odnośnie limitu uczestników zgromadzeń religijnych nasz Biskup Diecezjalny Wiesław Śmigiel odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy! Jednocześnie prosi o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypomina, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 18.00. Zachęcamy wiernych do uczestniczenia we Mszach św.

3. W poniedziałek o godz. 8:00 miesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych.

4. W środę przypada wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

5. Nabożeństwo czerwcowe w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.

6. W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek na godz. 8:00 zapraszamy Stowarzyszenie Modlitewne N.M.P. Patronki Dobrej Śmierci. Spowiedź w piątek od godz. 15:30, a o godz. 16:30 Msza św. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP.

8. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 15:30 i w sobotę 6 czerwca od godz. 17:00 do 18:00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy spotkanie członków Żywego Różańca.

10. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można będzie składać przy dzwonnicy 4 czerwca do godz. 12:30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, które prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

 

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP