OGŁOSZENIA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 LIPCA 2021 r.


1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła. Serdecznie witamy parafian i gości na niedzielnej Eucharystii. Po Mszach św. o godz. 9:00; 10:30 i 12:30 w ogrodzie przy kościele poświęcimy samochody i inne pojazdy. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na środki transportu dla polskich misjonarzy. Za złożone ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać.

2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.; w czwartek – Św. Marty; w sobotę – Św. Ignacego Loyoli, prb.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na poszkodowanych przez nawałnice w Europie Zachodniej.

5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno – dziękczynne u Matki Bożej Łaskawej w kościele p.w. św. Mikołaja, które odbędzie się 30 lipca (piątek) o godz. 15:30. Po spotkaniu, o godz. 17:30 odbędzie się Msza św. w kościele p.w. św. Ksawerego.

6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Przy stoliku prasowym można nabyć wydanie okolicznościowe „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 5 zł i dla dzieci „Mały przewodnik katolicki” w cenie 8 złotych.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:
ś.p. Dariusz Bobkowski

 

PROŚBA SIÓSTR ZMARTWYCHWSTANEK W SPRAWIE BUDOWY ŻŁOBKA W GRUDZIĄDZU

 

W Roku Świętego Józefa oraz roku peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny budujemy żłobek im. Świętej Rodziny jako wotum wdzięczności za 100 lat posługi Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Grudziądzu oraz 25 lat istnienia przedszkola im „Dzieciątka Jezus”.
Od roku 1921 siostry są mieszkankami Grudziądza i posługują miejscowej ludności. Początkowo była to szwalnia w której uczyło się 30 dziewcząt, a następnie ochronka dla 150 dzieci. Kilka lat później miały siostry pod swoją opieką 3 ochronki, a w nich ponad 300 dzieci. Małych mieszkańców Grudziądza przybywało, a siostry dostosowywały nowe pomieszczenia by zaopiekować się jak największą ilością maluchów. W latach przedwojennych siostry dostosowywały swoje apostolstwo do potrzeb ubogiego społeczeństwa i włączały się w pracę charytatywną. Utworzyły ochronkę na tzw. Maderze, gdzie zajmowały się dziećmi ubogiej ludności. Niestety wojna przerwała tą piękną pracę, a siostry musiały opuścić swój dom. Po wojnie Władze Polski Ludowej zabroniły siostrom nie tylko pracy wychowawczej, ale zabrały też lokal przedszkolny i przekazały Przedszkolu Państwowemu. Dopiero w 1977r zwrócono siostrom budynek, wymagał on jednak kapitalnego remontu. Długo jeszcze siostry marzyły i starały się o wznowienie pracy oświatowej. Po wielu trudach we wrześniu 1996r powstało upragnione przedszkole im. „Dzieciątka Jezus” i trwa do dziś. Liczy pięć oddziałów w których opiekujemy się 115-ściorgiem dzieci zapewniając im wzrost w mądrości i łasce u Boga i ludzi.
W tym momencie widzimy potrzebę i możliwości dalszego rozwoju. Pragniemy wybudować żłobek oraz objąć opieką kolejne 40-ścioro dzieci. Przygotowania  do tego dzieła  podjęłyśmy w 2019 roku.  Uzyskałyśmy w ramach dofinansowania  z Urzędu  Marszałkowskiego środki   w kwocie 2 mln 400 tys. Do tego Zgromadzenie wniosło  400 tysięcy, jako wkład własny. Czas pandemii  Covid 19 wstrzymał  działania. W tym czasie koszty budowy wzrosły  niemal o 50%. Dotychczas wybudowano  fundamenty, w najbliższych tygodniach powstaną mury.
Obecnie koszt wybudowania całego kompleksu wraz z wyposażeniem wynosi 4 500 000 zł, a brakuje nam jeszcze 1 700 000 zł.
Szukamy różnych rozwiązań. Bierzemy pod uwagę zaciągnięcie kredytu. Niestety nie posiadamy tak dużej zdolności kredytowej. Stąd w najbliższym czasie uruchomimy zbiórkę na „siepomaga” – prosząc społeczeństwo o wsparcie oraz prosimy Waszą Ekscelencję o Boże Błogosławieństwo i pomoc w popularyzacji zbiórki na to dzieło.
Będzie to jedyny żłobek w diecezji prowadzony przez siostry. Wierzymy, że dzieło to pomoże wspierać działania Kościoła i Państwa w trosce o życie ludzkie i rozwój rodzin w naszym Regionie.

 

LINK DO ZBIÓRKI: www.siepomaga.pl/siostryzlobekgrudziadz

 

Z wdzięcznością modlitwą
Siostry Zmartwychwstanki

 

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP