OGŁOSZENIA

I WIELKIEGO POSTU
21 LUTEGO 2021 r.


1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie witamy parafian i gości na niedzielnej Eucharystii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

2. Rozpoczął się Wielki Post. Jest to okazja do intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i o dar pokoju dla wszystkich ludzi. Podejmijmy ten trud umartwienia i wynagrodzenia Panu Bogu za wszystkie grzechy, zwłaszcza pijaństwa.
Niech pomocą nam w tym będą nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa w piątek:
- dla dzieci o godz. 16:30
- dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30

3. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w czwartek 25 lutego i trwać będą do niedzieli włącznie. Nauki rekolekcyjne głosić będzie O. Tomasz Ewertowski – Oblat z Poręby. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, zamieszczony w naszym biuletynie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, aby poprzez te rekolekcje i Wielki Post przygotować się na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
W sobotę 27 lutego na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy chorych i starszych z naszej parafii. Msza św. połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

5. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę – 27 lutego od godz. 9:00 do 10:00 i od godz. 17:00 do 18:00.

6. W sobotę na wszystkich Mszach św. zbierana będzie kolekta jako nasze podziękowanie ojcu Tomaszowi za wygłoszone rekolekcje.

7. Dekretem Ks. Biskupa w naszej diecezji obowiązują kartki do spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kartki można odbierać po każdej Mszy św. przy stoliku prasowym.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc polskim misjonarzom „Ad Gentes”.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły:
ś.p. Krystyna Syrocka
ś.p. Janina Nowakowska

 

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP