OGŁOSZENIA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA,
2 SIERPNIA 2020 r.


1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Serdecznie witamy parafian i gości na niedzielnej Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9:00 w salce spotkanie członków Żywego Różańca.

2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek – Św. Jana Vianneya; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – Św. Dominika.

4. W poniedziałek o godz. 8:00 miesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych.

5.We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej i liderów Stowarzyszeń i Grup Modlitewnych z naszej parafii.

6. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne I czwartek i piątek miesiąca. Początek adoracji w czwartek o godz. 17:00. W piątek na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy Stowarzyszenie Modlitewne N.M.P. Patronki Dobrej Śmierci. Spowiedź w piątek od godz. 17:30.

8. W niedzielę (9 sierpnia) rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji Mszą św. o godz. 18:00, a zakończenie w poniedziałek o godz. 18:00. Porządek adoracji wywieszony jest w gablotce i wyłożony na stoliku prasowym. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w adoracji. Postarajmy się, żeby zawsze ktoś był w świątyni.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 chrzty dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce.

10. W niedzielę 9 sierpnia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

11. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. i odpust parafialny. Msze św. w dniu odpustu o godz. 7:45, 9:00, 10:30, 12:30 i suma parafialna o godz. 16:00. Sumę odpustową odprawi i kazanie na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Kanonik Kazimierz Wiśniewski – emerytowany proboszcz z Dąbrówki Królewskiej. Po sumie będzie procesja eucharystyczna i obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół, kwiatów oraz owoców i warzyw przyniesionych do kościoła. Obrzęd poświęcenia będzie na każdej Mszy św. Prosimy by w procesji eucharystycznej niesiony był baldachim, feretrony i chorągwie. Prosimy o liczny udział w procesji dziewczynek sypiących kwiaty. Zapraszamy parafian i gości do licznego uczestnictwa we Mszach św. w dniu naszego odpustu parafialnego. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Spowiedź przed odpustem w piątek 14 sierpnia od godz. 17:00.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

 

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP