Parafialny chór św. Cecylii zaprasza parafian i gości w przyszłą niedzielę
26 stycznia br. na godz. 1830 na „IV Koncert Kolęd" z udziałem chóru „Sursum Corda"
z parafii N.S. Pana Jezusa w Tarpnie.Cześć Pieśni! Parafialny Chór „Św. Cecylii” wraz z Księdzem Proboszczem serdecznie zaprasza parafian i gości na koncert.
Wymowne teksty kolęd z melodyjną nutą zaśpiewane w zgromadzeniu wiernych wprowadzają niepowtarzalny, duchowy nastrój w świątecznym okresie Bożego Narodzenia. To już ostatnia niedziela, gdzie spotkamy się w kościele przy żłóbku Jezusa, wybrzmią ostatnie takty kolęd i pożegnamy bożonarodzeniowy wystrój naszej świątyni. Niedzielny wieczór niech będzie wyrazem radości i jedności ducha naszej parafialnej wspólnoty.
"Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą” i naszą parafię!


Krótka wzmianka o poprzednich koncertach… Na pierwszym koncercie gościliśmy Gminno-Parafialny Chór św. „Cecylii” z Drzycimia z dyrygentem Panem Tomaszem Drążkowskim. Miło było być nam latem z rewizytą w Drzycimiu na Mszy św. i pikniku.
Męski Chór „Vox Cordis” z parafii pw. M.M. Kolbego ze Strzemięcina pod batutą organisty dyrygenta Pana Adama Szynkiewicza oraz duet z grudziądzkiej Szkoły Muzycznej nauczyciel Tomasz Kwiatkowski akordeon i uczennica klasy klarnetu II stopnia byli gośćmi II Koncertu Kolęd.
W trzecim spotkaniu gościliśmy zaprzyjaźniony chór „Canto Fermo” dyrygenta Pani Barbary Małkiewicz - parafia św. Józefa os. Mniszek, duet grudziądzkiej Szkoły Muzycznej uczniowie klasy saksofonu i akordeonu II stopnia, oraz zespół wokalny „Amazonki” stowarzyszenia Amazonki Grudziądz.
W każdym koncercie prezentował się nasz parafialny chór św. „Cecylii” parafialne Towarzystwo Śpiewacze, Marzena Knak, Kazimierz Wodtke, Jerzy Skrzypczak i zaprzyjaźnieni muzycy, również pomocą techniczną wspomagają nas Pan kościelny Józef Chojnicki i Pan Jerzy Dłużyński. Niezapominamy o naszych dobrodziejach, sponsorach, którzy wspomagają nas duchowo, materialnie, szczególnie Akcja Katolicka. Staramy się uhonorować dyplomem podziękowaniem zaangażowanych dobrodziejów, a zaproszonych wykonawców gościmy poczęstunkiem.
Koncert kolęd , to tylko wywoławcze hasło zaproszenia. Tak właściwie to spotkanie słuchaczy i wykonawców, bo jedni i drudzy mniej czy więcej poświęcają na to swój czas z potrzeby serca, a do tego dodajmy wspólne śpiewanie i końcowe błogosławieństwo kapłana. W ten sposób mamy „Parafialną Kolędę”, wobec tego, przyszłe spotkania będziemy tak tytułować.
Na koniec refleksja: na nic książka, jeśli nie ma czytelnika, na nic koncert, jeśli nie ma słuchacza czy widza. Zechciejmy wynagrodzić trud wykonawców swoją obecnością. Urozmaicony program koncertu jest na plakatach. Zapraszamy, każdego, któremu śpiew sprawia przyjemność do grona naszego chóru.
Cześć Pieśni! Do zobaczenia na koncercie!

Dyrygent Org. Roman Dunajski

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP