DSCN0169aW dniach 8-12 lipca w Diecezjalnym Centrum Formacji i Rekreacji w Nowej Wsi Szlacheckiej k. Jabłonowa Pomorskiego odbyła się siódma edycja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży Wakacje z Elmo. Hasło tegorocznego wyjazdu to „Superbohaterowie #3”. Organizatorem wypoczynku był ks. Wojciech Jonik, a pomagali mu opiekunowie: Karolina Kerschke, Mariusz Fydryszewski oraz kleryk Maciej Kozłowski.
Każdego dnia letnicy uczestniczyli w Eucharystii, włączając się przy tym w przygotowanie liturgii oraz śpiewu. Dzieci i młodzież poznały postacie świętych: św. Tarsycjusza, patrona ministrantów; św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika, św. Brata Alberta Chmielowskiego.
W czasie wypoczynku nie zabrakło wspólnej zabawy nad jeziorem. Były gry planszowe, dzieci tańczyły, a w pochmurne dni oglądały bajki. Uczestnicy z chęcią brali udział w zajęciach plastycznych.

Zdjęcia w galerii.

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP