DSC 0515  kopiaObecny rok liturgiczny przeżywamy jako Rok Św. Józefa Kaliskiego. 25 sierpnia kopia cudownego Obrazu Świętej Rodziny z Kalisza zagościła w naszej parafii.
Parafianie przygotowania do przyjęcia Obrazu Świętej Rodziny rozpoczęli już tydzień wcześniej, zatrzymując się w czasie niedzielnej homilii nad symboliką tego obrazu.
W sobotni wieczór u progu świątyni kopię cudownego obrazu powitał proboszcz ks. kan. Krzysztof Zalewski oraz ks. kan. Wojciech Pyrzewski, a także parafianie.
Przeżywamy w parafii wizytę obrazu – symbolu, obrazu Świętej Rodziny św. Józefa Kaliskiego, który ma przypominać o postawie świętego Józefa, właśnie w momencie, kiedy bierze Maryję za swoją małżonkę. Dowiaduje się, że jest w ciąży i postanawia ją oddalić. Wtedy anioł przychodzi i wszystko mu wyjaśnia. Trzeba było wielkiej wiary, wielkiego zaufania Panu Bogu, by to przyjąć i to powołanie bycia ojcem Syna Bożego zrealizować. Na tym polega wielkość św. Józefa, który nawet jeśli nie jest naszym patronem, to niech będzie wyjątkowym przewodnikiem po naszym życiu, przewodnikiem po drogach naszych działań – mówił ks. kan. Wojciech Pyrzewski.
Na zakończenie Mszy św. zgromadzeni odmówili Modlitwę na Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego.  

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP