wakacje z elmo 2018 1 20180727 1362893846W dniach 2-6 lipca br. w Diecezjalnym Centrum Formacji i Rekreacji w Nowej Wsi Szlacheckiej odbył się letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Była to 6. edycja "Wakacji z Elmo", w czasie których dzieci i młodzież po raz drugi spotkali się z superbohaterami. Organizatorem wyjazdu był ks. Wojciech Jonik. Pomocą służyli także kl. Maciej oraz kl. Sebastian.

Uczestnicy poznali życie świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski, którego przedstawił kleryk Maciej Kozłowski. Św. Jana Nepomucena, patrona spowiedników, tonących i mostów, zaprezentował kleryk Sebastian Żyła, a o bł. Stefanie Wincentym Frelichowskim opowiedział Konrad Nadolski – prezes LSO.

Stałym punktem dnia była Eucharystia. W przygotowanie liturgii włączali się uczestnicy wypoczynku. Pozostałą część dnia wypełniały zajęcia programowe, które obejmowały m.in.: gry i zabawy integracyjne, śpiew, zajęcia plastyczne, zabawy na plaży, pogadanki dotyczące postaw moralnych, kształtowanie wrażliwości ekologicznej. Był też czas na ciekawy film, spotkania w grupach i zawiązywanie nowych przyjaźni.

Wszyscy szczęśliwi i radośni, z masą pięknych wspomnień i nowymi siłami, wrócili do swych domów.

 Zdjęcia w galerii.

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP