DSC 3247  kopia15 kwietnia br. gościliśmy w naszej parafii ks. Ludwika Beckera ze Zgromadzenia Księży Marianów. Ks. Ludwik na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże, a także mówił o Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ks. Ludwik Becker MIC jest rektorem rezydencji i kościoła Franciszka Ksawerego (kościół pojezuicki) w Grudziądzu. Jest również spowiednikiem oraz moderatorem Bractwa Eucharystycznego.

Bractwo Eucharystyczne jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, zrzeszającym osoby świeckie zjednoczone wokół Jezusa rzeczywiście obecnego w Najświętszym Sakramencie. Podstawowym zadaniem Bractwa jest trwać i stale postępować w życiu eucharystycznym, pobożności eucharystycznej, rozwijać się duchowo w klimacie Eucharystii.

W kościele Franciszka Ksawerego w Grudziądzu każdego dnia trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Ludwik Becker MIC gorąco zachęcał do trwania na adoracji. Istnieje możliwość wstąpienia do Bractwa Eucharystycznego oraz zobowiązania się do 1h tygodniowo systematycznego adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Każdy, kto chciałby podjąć się regularnej adoracji, może zgłosić się do kapłanów w kościele św. Franciszka Ksawerego w Grudziądzu, ul. Kościelna 9/11, od poniedziałku do soboty, w godzinach trwania spowiedzi tj. 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00.

Biuro parafialne

CZYNNE:

poniedziałek, środa i piątek
830 - 930

wtorek i czwartek
1630 - 1730

 

Zapisy dzieci komunijnych oraz młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania, odbywają się każdego roku, przez cały miesiąc wrzesień.

Liturgia Słowa Bożego

Nowenna do M.B.N.P.

a_mbnp

Parafia WNMP